İzmir’in Gururu Ahmet – Yeni Asır

Ahmet Önder…

İzmir Mediset Şavkar Cimnastik Kulübü’nde 4 yıl önce cimnastikle tanışan Ahmet Önder, ilk uluslararası deneyiminden zaferle döndü. 8-10 Aralık tarihleri arasında Macaritan’da 14 ülkeden 140 sporcunun katıldığı Uluslararası Peter Tulit Turnuvası’ndan 4 madalya ile döndü. Genel Tasnif, yer ve paralelde şampiyon olan 12 yaşındaki sporcu Ahmet Önder, atlama masasında ise ikicilik alarak gümüş madalya aldı.
Öte yandan turnuvanın en yüksek puanını toplayan genç sporcu, gelecek vaadeden sporculara verilen Özel Onur Ödülü’nün de sahibi oldu. Başarılarıyla Macaristan’ı fetheden Ahmet’in aynı zamanda miniklerde 4, Okullararası platformda 3 Türkiye Şampiyonluğu, il bazında ise 3 birinciliği bulunuyor. Sportif başarılarıyla Bornova Koleji’nde burs kazanan Ahmet’in en büyük destekçisi ise hem milli takım hem de kulüp antrenörü Yılmaz Göktekin…
Ahmet’i 4 yıl önce cimnastik sporuyla tanıştıran Göktekin, “Ahmet, spora başladığı ilk günlerde ‘Avrupa ve Dünya Şampiyonu olacağım’ demişti. Normal bir sporcunun 10 yılda geleceği konuma Ahmet, 4 yıl gibi kısa bir sürede ulaştı. Ahmet artık ilk yıllarda koyduğu hedefe çok yakın” diye konuştu.
BURAK HAKERLER

Scroll to Top