İZKOL 32. dönem Nisan ayı toplantı notları

Nisan ayı toplantımızda üyelerimizden 25 kişi ve Ayvalık’tan aramıza katılan misafirlerimizle birlikte güzel bir gece geçirdik.

Kokteyl sonrası yemeğimizle birlikte İzkol ailemize yeni katılım sağlayan altı üyemizin tanıştırılması ve kendi anlatımlarıyla başladığımız davetimizde, Ayvalık Rahmi M. Koç Müzesi müdiresi Sn. Zehra Jale Güven ile Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı müdiresi Sn. Yasemin Site’nin Ayvalık tarihi ve müzeler hakkındaki sunumlarından sonra hepimize bir kere daha Ayvalık ve kültürel mirasına gitme hissi uyandırmış oldular.

Müzenin yakın zamanda açılmasına rağmen önemli şahsiyetlerin yanısıra çok ciddi ziyaretçi katılımının ve %30 oranında da yabancı turist ziyaretlerinin gerçekleştiği bizlerle paylaşıldı.

Gerek Koç şirketleri gerekse diğer şirketlerin hafta sonları kültürel ve gezi programlarına katması gereken harika bir yer olduğunu görmüş olduk.

Sunum sonrası ise günümüz ekonomisi ve bölgesel gelişmeler hakkındaki söyleşimiz ve doğumgünü kutlamamız ile gecemizi noktalamış olduk.

Scroll to Top